Regim de ingrasare

Diete

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

multi isi doresc sa slabeasca insa eu nu stiu cum sa asimilez.Am 1.62 si 45 kg!Ce sa fac sa ma pot ingrasa?astept raspunsul dumneavoastra! Multumesc

Raspunsuri (57)

Florian Alex

acum 16 ani

ce varsta aveti?

gabi

acum 13 ani

15 ani 160 m

Adrian52986359

acum 16 ani

As vrea sa aflu si eu un raspuns la aceasta intrebare, am 22 de ani, 1.80 si 65 de kg.
Va multumesc

iuliana113

acum 16 ani

eu am 18 ani 50 kg , 1,75(aprox) si as vrea sa mai pun inca vreo 10-15 Kg , mati putea ajuta cum ? cum sa mananc ? sau ce sa fac ? cum e cel mai bine ?

.......

acum 13 ani

ia vitamine

adriana

acum 12 ani

te ajuta mult sportul ~:))

simona572

acum 16 ani

eu am 18 ani..1,68...si 44 kg....si as dori si eu o metoda eficienta de ingrasare...ma poate ajuta cineva?

comentarii utilizatori

acum 16 ani

cine imi poate zice si mie ce ar trebui sa fac sa ma ingras macar cu 10-15 kg va multumesc

comentarii utilizatori

acum 16 ani

am 19 ani si kantaresc 44kg am avut 47 si an loc sa ma angrasi slabesc care este motivul

comentarii utilizatori

acum 16 ani

ajutatima va rog f mult
am 19 ani si am 40 chilograme sunt sanatoasa dar nu ma pot ingr

MIHAI

acum 13 ani

PUNE MANA SI MANANCA SANATOS
IN PLUS,FATA DE MESE, SA BEI CATE 1 (UN )kG LAPTE DE CAPRA ZILNIC
CEL PUTIN 5-6 LUNI
SI NU FA MOFTURI LA MANCARE
DUPA MESELE PRINCIPALE, BEA SI CATE 1 PAHAR DE VIN ROSU, NATURAL, - NU DE MAT -
SAU 1 PAhar de vin de coacaze rosii sau negre
GARANTAT TRATAMENTUL
SI MANANCA NUMAI SAU CAT MAI MULT NATURAL
NU DIN GALANTAR
CUMPASRA DE LA TARANI
NU DIN SUPERMARKET SAU ALIMENMTARAR

lkjhgiu

acum 11 ani

olkjyhgfdfgbhj

acum 16 ani

Buna,
Intr-o dieta de ingrasare se recomanda toate cele patru grupuri de alimente: careale, fructe si legume, lactate, carne si oua.
-Trebuie sa consumati alimente bogate in calorii.
-Nu consumati alimente sarace in calorii, salate, apa sau alte lichide inainte de masa, deoarece va veti pierde pofta de mancare.
-Nu "ciuguliti" intre mese deoarece acest lucru duce la cresterea metabolismului, ceea ce inseamna arderea de calorii.
-Din dorinta de a va ingrasa, nu consumati alimente bogate in grasimi, pentru ca rezultatul nu va fi cel dorit. Trbuie sa va hraniti cu alimente sanatoase, sarace in grasimi: carne, peste, fasole, cereale, frunte si legume. Treptat, cresteti portiile de mancare.
- Alimentele bogate in calorii (recomandate in regimurile de slabire sunt: paine,fructe uscate, oua, alune, unt de arahide, lapte integral, iaurturi,cereale tip musli, somon,nuci, seminte, branza, . Trebuie subliniati si carbohidratii: legume precum cartofi, porumb, mazare, cereale, paine integrala.
Va doresc bafta!

Corneliu23

acum 16 ani

Incearca cu vitaminele B1, B6 si B12 pastile sau cel mai bine injectabil deoarece asa se absorb mai usor. Insa nu stiu cum poti face rost de ele deoarece nu se mai dau fara reteta iar pe de alta parte injectiile sunt destul de dureroase. Incearca cu VITAMAX(pastile) daca nu o sa le primesti de la farmacie. Multa sanatate!

ramona ioana1

acum 16 ani

incearca sa faci un control endocrinologic, de acolo e posibil sa se traga multe din probleme pe care le ai. Cumva te enervezi repede, simti ca te sufoci , nu ai aer, frisoane ?

Corneliu23

acum 16 ani

P.S. Daca alegi injectiile trebuie sa le faci in cure de cel putin 10. De fapt iti trebuie cate doua cutii din fiecare.
Daca o sa iei Vitamax ia-l in cure dupa cate capsule sunt intr-o cutie.
Totusi ar fi bine sa ceri si sfatul unui medic!!!

simona572

acum 16 ani

si eu as vrea o metoda de ingrasare...dar daca se poate fara medicamente...multumesc

carmen loredana86543

acum 16 ani

Daca ai un regim alimentar corespunzator, apetit prezent, ai luat si vitamine sau suplimente alimentare fara a creste in greutate, ar trebui sa controlezi glanda tiroida. De cele mai multe ori, accelerarea metabolismului urmat de scaderea in greutate se datoreaza unei hiperfunctii tiroidiene.

comentarii utilizatori

acum 16 ani

VA rog mult sa ma ajute si pe mine cineva, am 18 ani si doar 45 de kg, 1.61m, as vrea sa pun pe mine macar 3-5 kg, si sa ma manetin asa, facusem un tes si rezultatul era "subponderabilitate", daca poate cineva sa ma ajute scrieti-mi va rog un email: [email protected] VA multumesc mult!!!

comentarii utilizatori

acum 16 ani

buna,am 26 de ani 1,80 metri si 50 KG incerc sa mananc cat pot de mult..dar nu prea am pofta de mancare,iau o gramada de multi vitamine,proteine din alge albastre si ulei de peste,dar nu ma ajuta deloc....sunt disperata,hainele stau pe mine ca pe umerase.Cum asi putea sa mai pun 15-20 KG in plus????Se gasesc bauturi speciale cu carbohidrati si calori care se prepara usor???

Pag 1 din 3