vreau bebe...

Afectiuni uterine

Postata de cu 14 ani in urma.

Va rog ajutati-ma! Am niste scurgeri maronii de aprox 10 saptamani, am avut un avort spontan acum 8 saptamani. La un control ginecologic mi s a zis ca am endometrioza si o formatiune chistica complexa anexiala stg si ca trebuie sa ma operez. Oare ce sa fac? Mai pot avea copii? mi i doresc foarte mult!

Raspunsuri (8)

Adrienne

acum 14 ani

Daca ti s-a recomandat interventia chirurgicala, ar fi bine s-o faci. Si daca intr-adevar ai endometrioza,aceasta este un motiv de infertilitate. Inclusiv avortul spontan poate fi ca urmare a endometriozei,in cazul fericit cand se obtine totusi o sarcina. Multa sanatate !

raluca

acum 14 ani

La fel ca si Katy, iti spun ca ar fi bine sa-ti faci aceasta operatie pentru ca endometrioza este o afectiune ginecologica, destul de frecventa. Iti poti face aceasta interventie laparoscop, nu doare si in doua zile iti da drumula acasa. Pe curand

acum 14 ani

va multumesc mult ... o sa merg la operatie!

raluca

acum 14 ani

Ma bucur ca te-ai operat si sper sa auzim numai de bine. Pe curand

Adrienne

acum 14 ani

Multa sanatate si un bebe in viitor !

GianinaGanea

acum 14 ani

multumim frumos!

GianinaGanea

acum 14 ani

sa speram ca va fi asa de acum inainte! Pupici!

daniela609

acum 13 ani

Buna mi-as dori sa stiu cum a iesit operatia si daca ai reusit sa ramai insarcinata...am acelasi diagnostic endometrioza, dar severa si sunt recent operata...Sper ca a iesit totul bine..Astept vesti..