va rog o lamurire

Afectiuni uterine

Postata de mihaiela14 cu 12 ani in urma.

De ceva timp am observat ca in timp ce merg la WC pentru a urina din vagin imi iese aer se si aude exact ca si in timpul unui act sexual im momentul in care intra aer, ce pote sa insemn acest lucru este destul de stanjenitor, Va rog daca se poate sa imi spuneti ce poate sa insemne acest lucru, in urma cu 7 ani mi sa intrerupt ciculu menstrual in urma unui baypass aorto femural pe atunci aveam 37 de ani,aceasta problema de care am intrebat acum a inceput de scurta vreme sa zic 3 saptamani poate 4,va rog mult daca se poate sa imi spuneti ce poate sa insemne.
multumesc si astept un raspuns

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

in primul rand urina este eliminata prin caile urinare ce se termina cu uretra. Vaginul este o componenta a organelor genitale. in mod normal nu exista comunicare intre aceste doua elemente. un tuseu vaginal efectuat de medicul ginecolog ar putea lamuri daca exista vreun rectocel.