Uter si trompa uterina

Afectiuni uterine

Postata de alex2010 cu 14 ani in urma.

Am uterul si o trompa uterina fibromate,la control mi sa spus ca uterul meu nu poate tine o sarcina,vreau sa am un copil dar acum imi este frica,ce tratament pot urma ,vreau sa am un copil dar acum dupa ce am auzit sunt deziluzionata.Va rog daca a mai avut cineva problema asta ,o speranta cit de mica numai sa am pentru ce lupta. Multumesc

Raspunsuri (2)

Maria C

acum 14 ani

Ce analize ai urmat de ti-au spus ca ai uretul si trompa fibromata? Poate nu ai gasit doctorul potrivit. Parerea mea este, daca iti doresti atat de mult un copil, mai incearca si la alt medic, o a doua parere de specialitate este bine venita oricand. Nu fii disperata, totul se va rezolva, dar mergi la un alt medic specialist. Succes si bafta!!!!!

Maria151

acum 14 ani

daca esti ok in rest, poti face o embolizare a fibroamelor
apoi poate sa apara si BB