Uter sectionat in doua?????

Afectiuni uterine

Postata de Tyna06 cu 12 ani in urma.

Buna!!!Am si eu o intrebare care ma framanta de ceva timp,am fost la ginecolog si in urma unui ecograf intravaginal mi-a sp ca am uterul sectionat in doua,l-am intrebat daca e de rau sau de bine dar a evitat subiectul.e un motiv de ingrijorare,e bine sau rau? Va multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Gheorghe Gica

acum 12 ani

Sectionat nu are cum sa fie. Probabil este vorba de uter septat care e o malformatie uterina; proble pot aparea in timpul sarcinii. www.ginecolife.ro