uter retrovers

Afectiuni uterine

Postata de teodorapop399 cu 8 ani in urma.

Bună ziua! Inainte de toate menționez că fiica mea are 15 ani si este virgină! in Romania acum 5 luni am fost la un doctor ginecolog pentru că avea dureri mari de burtă si de piciorul drept și acolo a fost diagnosticată cu multiple chiste bilaterale , nu a primit nici un tratament pentru că erau chisturile destul de mici 1,5 cm si 2,5 . Noi ne.am mutat din Romania iar aici la fel are dureri dar in schimb durerile au aparut si in zona lombară foarte,foarte puternice durerile de burtă sau mai ameliorat. Ieri am fost la un control ginecologic pentru a vedea ce sa mai intamplat cu chisturile pentru că,cum am spus avea dureri mari .. acolo doctorul ginecolog nu a putut vedea nimic adica nu se vedeu chisturile pentru că avea uterul mult prea in spate (in Romania a spus ca uterul este normal) si asa a fost diagnosticata cu uter retrovers iar peste 3 saptamani programata la CT pentru a vedea exact ce este acolo si ce sa intamplat cu chisturile. Sunt foarte foarte foarte ingrijortă va rog frumos sa ma ajutati, sa ma lamuriti dar cel mai tare imi e teama de durerile lombare nu pot sa imi dau seama de la ce .. v.as fii recunoscătoare dacă m.ați ajuta sau aș primi sfatul unui medic . multumesc din suflet!

Raspunsuri (5)

teodorapop399

acum 8 ani

Nu imi raspunde nimeni ?

mary321

acum 8 ani

DURERILE LOMBARE SUNT DIN CAUZA CHISTURILOR OVARIENE. CUM V-AM SPUS DA-TI-I CONTRACEPTIVE CHIAR IN PRIMA ZI DE CICLU.

mary321

acum 8 ani

BUNA SE POSIBIL CA FIICA DVS SA AIBA CHISTURI OVARIENE. MAI BN II DATI CONTRACEPTIVE. DACA VA URMA TRATAMENTUL CU CONTRACEPTIVE CU TIMPUL CHISTURILE SE VOR ELIMINA. NU VA FACETI GRIJI , NU NEAPARAT CA FIICA DVS SA NU FIE VIRGINA. SUNT FETE DE LA 12-13 ANI CARE SE CONFRUNTA CU ASEAMEA PROBLEME. MULTA SANATATE.

teodorapop399

acum 8 ani

va multumesc din suflet pentru ajutor ! sper sa fie de folos cu CONTRACEPTIVE Doamne ajuta!

mary321

acum 8 ani

nu aveti pentru ce.