uter mai mic

Afectiuni uterine

Postata de mihaela1306 cu 15 ani in urma.

Buna ziua!In urma unui control ginecologic si a unei ecografii mi s-a zis ca uterul are 31cm(mai mic decat ar fi normal).Imi doresc un copil si as vrea sa stiu daca as putea duce o sarcina fara probleme ac***a aceasta problema.Ce riscuri ar putea fi?Va multumesc mult!

Raspunsuri (5)

mihaela1306

acum 15 ani

Buna ziua!In urma unui control ginecologic si a unei ecografii mi s-a zis ca uterul are 31cm(mai mic decat ar fi normal).Imi doresc un copil si as vrea sa stiu daca as putea duce o sarcina fara probleme ac***a aceasta problema.Ce riscuri ar putea fi?Va multumesc mult!

mona.

acum 11 ani

sora mea e ca si tine. si are o frumusete de fetita pentru care nu a trebuit sa faca tratamente. nu iti intoxica corpul cu medicamente. sunt sigura ca totul va fi bine

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Buna roxy
Sunt persoane care au uter infantil si au dus cu bine pana la capat sarcina, fara complicatii, acum depinde de organismul tau si de recomandarile medicului
Numai bine

simona166117244

acum 15 ani

Buna Roxy,
Din cate stiu, un unter mai mic n-ar fi o problema in a duce la bun sfarsit o sarcina. Stiu ca exista un tratament care se face pe timpul sarcinii dar asta numai medicul iti poate prescrie.
Eu zic ca n-ar fi rau sa afli si opinia unui alt medic.
Sanatate maxima

mihaela1306

acum 15 ani

Am discutat cu medicul meu si el mi-a zis ca e arposibil sa nu pot duce sarcina cu bine la sfarsit pt ca copilul nu ar avea loc sa se dezvolte,nici nu vreau sa ma gandesc la asa ceva,te voi asculta arabela si voi mai cere si parerea altui medic,la urma urmei cum va vrea cel de sus.Va multumesc pt raspunsuri!