uter infantil retrovers fixat

Afectiuni uterine

Postata de jioana cu 8 ani in urma.

buna, am 21 de ani iar in urma unui control ginecologic mi s a spus ca am uterul foarte mic si nu este in pozitie normala, precizez ca am mers la medic deoarece nu raman insarcinata si nu stiam cauza...dna doctor mi-a prescris niste anticonceptionale pe un timp indelungat ( a zis ca sunt sanse ca uterul meu sa mai creasca daca le iau) si supozitoare voltaren ( doar in timpul ciclului menstrual ...chiar nu stiu de ce ) ...am nevoie de ajutor , nu stiu daca sa iau anticonceptionalele deoarece imi doresc un copil ..a mai trecut cineva prin asa ceva ? multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , va recomand sa mai consultati si un alt medic ginecolog .