uter fibromatos - dureri de cap

Afectiuni uterine

Postata de CRISTINA13365337 cu 11 ani in urma.

Buna, am fost diagnosticata cu uter fibromatos si mi s-a propus extirparea dar deocamdata am refuzat.In schimb am niste dureri de cap goraznice, mai ale sin perioada menstruatiei,incepand chiar cu o zi,doua inanite si drand pana la 3-4 zile.Aceste dureri sunt atat de puternice incat nu ma pot ridica din pat,indiferent de ce calmante iau.Ma intreb ce ar trebui sa iau si daca ra fi bine pana la urma sa scot uterul ca sa scap de toate problemele.Va rog sa imi dait un sfat

Raspunsuri (4)

colnago

acum 11 ani

Ca tratament complementar, pentru combaterea durerii de cap va recomand bautura bioactiva Tahitian Noni cel original.
http://www.youtube.com/watch?v=GCl4dCuVrbY

Curs homeopatie

acum 11 ani

Curs online de homeopatie pentru incepatori, invata sa te ajuti singur !
http://s*****a/t2564-curs-homeopatie

lili

acum 11 ani

buna, poate pierzi mult sange in perioada menstruatiei, si are vreo legatura cu asta, lipsa de fier sau altceva..vorbeste cu un medic si poate iti recomanda niste vitamine..sanatate!

mihaela3

acum 10 ani

probabil aveti migrene,in cadrul sindromului premenstrual.ma confrunt cu aceeasi problema.am facut un rmn pentru a exclude posibilitatea unor probleme neurologice,totul a fost in regula,deci am primit tratament pentru migrena.calmantele obisnuite nu au nici un efect.in timpul migrenelor se iau pastile vare contin sumatriptan.eu iau imigran.este posibil ca migrena sa apara din cauza unui dezechilibru hormonal,inainte de mestruatie nivelul de progesteron scazand foarte mult.imigranul nu se ia fara prescriptie medicala si fara o monitorizare regulata din partea medicului.este insa foarte eficace si va poate ajuta sa duceti o viata normala,fara ca migrena sa va afecteze.