uter fibromatos destructurat

Afectiuni uterine

Postata de iulia ursulean cu 13 ani in urma.

Buna ziua. Matusa mea are 48 de ani si a fost diagnosticata cu uter fibromatos destructurat ce apasa pe colon si pe vezica urinara. drept urmare a fost sfatuita de catre medicii din SV sa se opereze. Am auzit de embolizare, interventie ce ar scapa-o de operatie. A mai avut cineva un astfel de diagnostic. Ce interventie a urmat. Ce ma sfatuiti. Suntem disperate pt ca are si niste dureri f mari abdominale. Va multumesc. Multa sanatate

Raspunsuri (7)

Ionescu

acum 13 ani

Aceste probleme pot fi reparate foarte usor si fara operatie cu ajutorul unui anumit remediu homeopat care tonifiaza muschii uterului de asa natura ca sa nu mai apese pe organe.
Mergeti la un medic homeopat cu experienta si va veti minuna de efectul acestui remediu.
Peste 70% din femeile cu probleme legate de uter ar putea fi vindecate usor cu ajutorul acestui remediu daca in loc sa mearga la ginecolog ar merge la un medic homeopat.

popescu adriana

acum 13 ani

am avut 2 noduli fibromatosi si uter fibromatos iar la 3 luni dupa embolizare 1 a disparut iar al 2 a scazut cu 3 centimetri iar uterul sa vindecat complet

Crina

acum 9 ani

cand vorbim de embolizare,vorbim de ordinul a o mie de euro?

Otilia

acum 13 ani

Pai ... spuneti-ne care este remediul homeopat respectiv, ca doar n-o fi secret !
Nu cer reteta (neaparat), dar puteti da macar numele plantei/ asocierii de plante, mai ales ca tratamentul respectiv are o rata de vindecare atat de mare, nu ?

Maria151

acum 13 ani

conteaza mult statrea generala de sanatate
daca poate amana operatia, merita incercat ceva homeopat
se merge la un medic homeopat si se face ceea ce recomanda medicul
(tratamentele homeopate sunt personalizate!!!)

embolizarea se poate cand nu sunt alte complicatii
(probleme cu inima, de exemplu)

eu am incercat mai intai ceva naturist, dar nu a mers
pentru ca aveam deja o anemie mult prea mare ca organismul sa poata raspunde unui tratament de durata

apoi am facut embolizare
aveam totul ok - in afara de anemie
apoi am facut si tratament homeopat pentru nodulul care nu se embolizase
acum totul este ok

mihaela

acum 13 ani

am fost azi la doctor si am aflat ca ma uter fibromatos nu stiu ce anseamna poate cineva sa ma lamureasca

Dumitrescu Ancuta

acum 10 ani

Inutil sa vorbiti spuneti ce ati luat asa intelegem