uter bicorn

Afectiuni uterine

Postata de ana378 cu 13 ani in urma.

buna,am 30 de ani,am uterul bicorn si am 3 sarcini pierdute.
exista vreun raspuns la asta?
din ce cauza am pierdut toate sarcinile,este malformatia uterului o cauza?

Raspunsuri (1)

sncu

acum 13 ani

nu este neaparat o cauza, am citit ca se poate duce sarcina pana la capat sau sa se nasca prematur si sa aiba o greutate mai mica, asta depinde si unde este fixata sarcina. cum ai descoperit ca ai uterul bicor?