Testul Babes Papanicolau - O investitie in sanatate

Afectiuni uterine

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

mi-am facut testul in ianuarie 2008 si mi sa spus ca nu am nimic ...........dar la sfarsitul lui februarie mia aparut o basica la nivelul labiilor mici si nu stiu ce e.sa ma ingrijorez oare?ce e?mentinez ca am 40 ani si in ianurie 2008 miam pus sterilet.iar basica e de marimea unui bob de fasole...nu ma mananca si nu ma doare .doar ca nu stiu ce e.e o infectie?sau ce?

Raspunsuri (1)

Cristina13490577

acum 16 ani

eu am avut asa pe parte stanga iar asta se cheama glanda barteolonita.este o infectie.aceasta avem toate femeile ma refer la glanda dar spre ex la mine sa infectat si ma taiat cu lama ca o operatie.