test papanicolau

Afectiuni uterine

Postata de Loredana138117553 cu 15 ani in urma.

la ce fel de cabinet pot face un test papanicolau si in ce consta acesta??

Raspunsuri (3)

simona166117244

acum 15 ani

Testul Papanicolau este foarte utilizat si reprezinta un examen ginecologic de rutina. Testul Papanicolau consta in prelevarea de tesut cu ajutorul unui betisor cu vata. Medicul ginecolog este intotdeauna cel care face aceasta operatiune, dupa care mostra este trimisa spre laborator unde este apoi analizata si diagnosticata.
Mai poti afla alte amanunte citind //sfatulmedicului.ro/articole/Ginecologie/Testul_Papanicolau_anormal_435.htm

Sanatate maxima!

acum 15 ani

Buna,

daca esti din Bucuresti, poti face acest test la Clinica Polisano (nr. tel. pentru info:021/337.04.75) sau la Clinica Gynecoland.
Un examen citologic Babes-Papanicolaou costa 50 lei.

Numai bine!

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Iti recomand Centrul Medical GYNECOLAND
Adresa:
Strada Gramont nr. 7 (Piata Regina Maria - Rond Cosbuc),
Sector 4, Bucuresti
Telefon / Fax: 021- 337.29.53, 336.43.73
E-mail: [email protected]
Programari: http://www.gynecoland.ro

Acestia sunt specializati numai pe ginecologie