test papanicolau

Afectiuni uterine

Postata de cu 15 ani in urma.

unde pot face contra cost un test papanicolau si cat costa?

Raspunsuri (7)

Elena991510

acum 15 ani

la orice cabinet ginecologic, posibil sa fie si gratis, sau cam intre 30 -50 ron.

andrei178

acum 15 ani

Intr-adevar la orice cabinet, mai ales de la clinice particulare. Inainte de a-ti face testul intreaba daca fac si antibiograma. E foarte importanta pentru ca, daca iese ceva in secretie, antibiograma arata ce medicamente se pot lua fara ca medicul sa iti dea la nimereala un tratament. Din cate stiu, mai toate clinicile duc analizele la Institutul Cantacuzino, deci poti sa le faci acolo direct daca vrei. Daca te duci dimineata pe la 7, iei bon si intri, platesti si in cateva zile ai rezultatele. Mai mult de 150 RON nu este cu tot cu analiza din secretie. Daca faci Papanicolau e pacat sa nu faci si asta. Ca daca iese ceva oricum trebuie sa faci si analiza asta sa stii de la ce e. intereseaza-te inainte sa stii cat face testul, analiza din secretie si antibiograma. Sanatate!

Mariana323

acum 15 ani

Testul Papanicolau il poti face si la un cabinet de planing, totodata si examen bactereologic-lama, contra cost, un pic mai ieftin decat la cab. medicale private.

AnkutzaS72

acum 13 ani

Poti face o ecografie intravaginala, test papanicolau si consultatie ginecologica la o clinica particulara, nu-i dau numele, trimite-mi un mail pe [email protected]

Iuli

acum 13 ani

Tu ai vazut ca intrebarea a fost pusa acum 2 ani??

tudor amalia

acum 12 ani

la o clinica privata costa 85 lei la data de 21 dec 2011

cri

acum 11 ani

buna seara,cat costa un test papa nicolau,la particular,doresc sa mil fac,