test papanicolau

Afectiuni uterine

Postata de Nicolae14037969 cu 16 ani in urma.

Acum 2 luni mi-am facut testul anual. Mi-au iesit niste coci nespecifici,asa scria. Dr.a zis sa imi fac o antibigrama,am facut-o si mi-a iesit stafilococ epidermitis. Am facut tratament 10 zile ofloxacina ,acum sunt dupa tratament.As dori sa stiu ce urmari are acesta.Nu e prima data cand fac testul si dupa 17 ani de la nastere mi-a aparut. Nu stiu de unde si cum . Daca cineva stie va rog sa ma informati si pe mine.

Raspunsuri (1)

cristina

acum 14 ani

daca esti vazuta de un medic de ce-ti faci probleme? se pare ca nu e vorba de cancer asa ca mergi mai departe la medic pt. ca toate infectiile sau alte probleme se pot rezolva.si eu am avut prob.mi s-a facut o conizatie (operatie,biopsie)si rez.au iesit bine de 2 ani imi fac testul papanicolau din 6 in6 luni si sunt ok. nu fii pesimista problemele se pot inrautati gandeste pozitiv mergi la medic si totul va fi bine.fruntea sus nu jeli ca nu e bine intreaba mai multe de la medic sa poti fi mai linistita