Tache Maria?

Afectiuni uterine

Postata de Maria Tache cu 8 luni in urma.

Bună ziua din cauza fibromului uterin poate să mă doară burta și în afara menstruației , mulțumesc

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 8 luni

Buna ziua!

Este posibil ca fibromul uterin sa cauzeze dureri abdominale in afara perioadei menstruale. Fibromul uterin este o tumoare benigna care se dezvolta in uter si poate provoca simptome precum menstruatie abundenta, durere pelvina, dureri de spate sau dureri abdominale.

Daca aveti suspiciuni ca aceste simptome sunt cauzate de fibromul uterin, va recomandam sa consultati un medic ginecolog pentru a obtine o evaluare adecvata si a primi un tratament adecvat: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/fibromul-uterin-una-dintre-cele-mai-intalnite-afectiuni_17153

shary

acum 7 luni

Este posibil ca fibromul uterin sa aiba mai multe simptome. Inclusiv dureri la contact sexual sau in timpul exercitiilor fizice. Domnul dr Silviu Istoc este specializat pe asa ceva. Va recomand sa aflati si parerea dumnealui, poate va puteti opera.
Mult succes!