sunt sau nu gravida

Afectiuni uterine

Postata de manky cu 11 ani in urma.

nu mia venit ciclu de 3zile.ce sa fac?mentionez ca sotul s-a ferit.pot ramine gravida?sau doar imi intirzie?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Cu exceptia sarcinei, exista si alte cauze ce pot duce la intarzierea menstruatiei: stresul, afectiunile inflamatorii pelvine, tulburarile hormonale, anorexia, tulburarile metabolice, etc. De asemenea, mentionez ca cicul menstrual poate varia, in mod normal, intre 21 si 35 de zile.
Este recomandat sa efectuati un consult ginecologic.

motca anamaria

acum 11 ani

nu am nici un sintom sa fiu gravida,dar nici la prima nastere nu am avut,doar ca miam facut testul si mia aratat.deza e a 5 zi in care nu mia venit si sunt ingrijorata