Sunt insarcinata?

Afectiuni uterine

Postata de catalinnaandrei cu 10 ani in urma.

Buna ziua,am si eu o nelamurire.Acum 2 luni am avut ultimu contact sexual,care a fost si neprotejat,cu vreo 5 zile inainte de ovulatie.In luna Iulie am avut ciclu,dar in august deloc..am crampe si ma dor sfarcurile la atingere,dar atat..si dureri de cap. in perioada asta am fost si foarte stresata..dar e normal sa-mi intarzie 2 sapt de la stress? sau sunt insarcinata?test am facut zilele trecute de la sensiblu si mi-a iesit negativ.

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Puteti determina HCG din sange, analiza ca va inregistra valori ridicate in sarcina ; de asemenea, este recomandat sa consultati medicul ginecolog.

catalinnaandrei

acum 10 ani

Deci sa inteleg ca sunt sanse sa fiu insarcinata?

catalinnaandrei

acum 10 ani

Am uitat sa precizez ca acum 5 luni de zile am facut si un chiuretaj..