sterilitate

Afectiuni uterine

Postata de gabbriela2003 cu 14 ani in urma.

buna, numele meu este gabriela si am 40 de ani.va scriu in speranta ca cineva imi poate oferi un sfat cu privire la trompele infundate; am facut la sp.giulesti histerosalpingografia si a iesit ca ambele trompe sunt infundate; ce urmeaza sa fac si unde ar trebui sa ma adresez in continuare;exista vreun medic bun in astfel de probleme? va multumesc

Raspunsuri (1)

Maria C

acum 14 ani

Citat:
buna, numele meu este gabriela si am 40 de ani.va scriu in speranta ca cineva imi poate oferi un sfat cu privire la trompele infundate; am facut la sp.giulesti histerosalpingografia si a iesit ca ambele trompe sunt infundate; ce urmeaza sa fac si unde ar trebui sa ma adresez in continuare;exista vreun medic bun in astfel de probleme? va multumesc

Buna Gabriela,
Pentru ati desfunda trompele iti trebuie laparoscopie, dar daca ai fost la medicul ginecolog pentru control, tot el iti va da si trimiterea in spital sau mai sunt clinici private care fac asa ceva. Eu una nu ti-as recomanda clinicile.