Steriletul

Afectiuni uterine

Postata de Cristina650 cu 12 ani in urma.

In urma cu 8 zile mi-am pus sterilae .mai bine zis l-am schimbat. L-am scos pe cel vechi si am pus unul nou. Am sangerat usor vreo 3 zile dupa care s-a oprit. Dupa primul contact am sangerat din nou .Oare este normal?sau nu?

Raspunsuri (2)

Raluca Archip

acum 12 ani

mi`am pus si eu sterilet acum 1 luna, dar doctorita mea mi`a spus sa nu am contact sexual 14 zile, mi s-au dat niste ovule, antibiotic doar 2 zile, acum ce sa iti zic, la primul contact am avut niste firisoare de sange, nu sangerari, suna medicul ce ti l`a montat si intreaba. Sanatate!

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

acest fapt ar trebui comunicat medicului ginecolog, deoarece sangerarile repetate pot conduce treptat la o anemie feripriva si revenit asupra metodei optime de contraceptie.