sterilet

Afectiuni uterine

Postata de nadiusha cu 11 ani in urma.

spuneti-mi va rog daca am sterilet shi e montat corect pot ramine insarcinata?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Steriletul, excelent mijloc contraceptiv, este eficace in proportie de aproape 100%. Deci , nu prezinta siguranta absoluta.
Actiunea sa contraceptiva poate fi diminuata prin luarea de antiinflamatoare.

Beattrice Ylie

acum 10 ani

am sterilet de 4 luni dureri foarte mari zilnic cateodata am aceleasi simtome ca la prima sarcina pe care am intrerupto am avut sarcina toxca exista posibilitatea sa raman insarcinata am avut si menstruatie luna asta dar nu inteleg simtomele de voma oboseala durerile de burta diferite mirosuri va multumesc multt