simtome dupa operatie de cancer la col uterin

Afectiuni uterine

Postata de [email protected] cu 10 ani in urma.

recuperare dupa operatie de cancer la p***a uterin
externata de 3 zile dupa operatie de carcinoma unde sau scos tot inclusiv noduli limfatici uter ovare are dureri abdominale si nu a iesit sa faca scaun crampe si aier an burta va rog sa ami spuna cineva ce sa facem multumesc e normal sau care sant simtomele care apar dupa un asfel de intervent multumesc mult scz este frt tanara 28 ani

Raspunsuri (7)

Adrienne

acum 10 ani

Dupa interventie, nu are voie sa manace nimic pana nu se reia tranzitul intestinal, adica sa elimine gaze si un scaun intr-o cantitate cat de mica. A fost ok din acest punct de vedere? In mod normal, daca totul a decurs bine,aceste manifestari sunt anormale. Este bine sa fie vazuta macar de catre medicul de familie, sa nu fie un blocaj pe undeva. Aer in cavitatea abdominala este firesc sa fie in urma interventiei dar, fara durere abdominala. Din acest punct de vedere, va reveni la normal in decurs de aproximativ o luna de zile. Dupa o astfel de interventie, ar trebui sa fie doar perioada de convalescenta, fara alte probleme.

[email protected]

acum 10 ani

multumesc din suflet pentru sfatul dumneavoastra si gentiletea dumneavoastra cu respect

[email protected]

acum 10 ani

multumesc din suflet pentru sfatul dumneavoastra si gentiletea dumneavoastra cu respect

ionela

acum 9 ani

buna fiorela eu am 27 de ani si sunt suspecta de cancer de col.am fct o conizatie si acum astpt rezultatul anatomopatologic. vroiam sa stiu unde sa operat fata de 28 ani care zici si cum se mai simte.a fct histerectomie?mie mie teamma pt ca am aflat ca e destul de periculos fiind asa tanara mai ales.multumesc. ast rasp

ionela

acum 9 ani

buna fiorela eu am 27 de ani si sunt suspecta de cancer de col.am fct o conizatie si acum astpt rezultatul anatomopatologic. vroiam sa stiu unde sa operat fata de 28 ani care zici si cum se mai simte.a fct histerectomie?mie mie teamma pt ca am aflat ca e destul de periculos fiind asa tanara mai ales.multumesc. ast rasp

ionela

acum 9 ani

buna fiorela eu am 27 de ani si sunt suspecta de cancer de col.am fct o conizatie si acum astpt rezultatul anatomopatologic. vroiam sa stiu unde sa operat fata de 28 ani care zici si cum se mai simte.a fct histerectomie?mie mie teamma pt ca am aflat ca e destul de periculos fiind asa tanara mai ales.multumesc. ast rasp

ionela

acum 9 ani

buna fiorela eu am 27 de ani si sunt suspecta de cancer de col.am fct o conizatie si acum astpt rezultatul anatomopatologic. vroiam sa stiu unde sa operat fata de 28 ani care zici si cum se mai simte.a fct histerectomie?mie mie teamma pt ca am aflat ca e destul de periculos fiind asa tanara mai ales.multumesc. ast rasp