scurgeri maro

Afectiuni uterine

Postata de florinacristian cu 10 ani in urma.

Buna ziua,de cateva zile am o scurgere maro,initial credeam ca e menstruatie dar cand am ajuns acasa dupameaza era aproape gol absorbantul doar 2 pete relativ mici maro. Acum vreo jumatate de ora am observat pe hartia igienica ca era din nou scurgerea dar destul de multa. Mentionez ca am facut analize inainte si mi-a iesit ca am infectie urinala si am facut si terminat tratamentul cu uricol si antibiotic ( tratamentul a durat 3-4 zile) ce as putea avea? Este de la infectia urinara ?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este important sa dati mai multa atentie de unde provine acea secretie. Nu este exclus sa aveti si o infectie vaginala. Usoara sangerari vaginale pot proveni si in momentul ovulatiei ( la mijlocul ciclului menstrual).
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog pentru evaluare( examenul secretiei vaginale, ecografie abdominala sau transvaginala).

stoian cornelia

acum 9 ani

Buna ziua ,de cateva zile am avut o scurgere maro am crezut k mi-a venit menstruatia dar na fost asa aceasta scurgere ma tinut 5 zile dupa aceste 5 zile mi-a venit menstruatia .Mentionez k in timpul actului sexual ma ustura inauntru de nu mai puteam am fost la medic si mi sa spus k am infectie inautru si mi-a recomandat CERVUGID SI FLUCOVIM .VREAU sa stiu daca e ceva grav sau ce-as putea avea pentru k imi doresc foarte mult sa am un copil si vreau sa stiu ce imi recomandati sa fac .VA MULTUMESC.