Scurgeri anormale!

Afectiuni uterine

Postata de Miha33 cu 12 ani in urma.

Buna ziua ! Am facut avort acum 2-3 luni si acum m am trezit cu o scurgere urat mirositoare galbuie -sangerie si cu niste dureri abdominale ,si anumite iritatii genitale..nu stiu ce sa fac ?!? imi este foarte frica de ginecolog ,si as vrea o parare . Sunt disperata ! Tin sa precizeze ca in ultimii doi ani am luat 2 pastile de a doua zi,ultima am luat o acum 5 luni de zile...Va rog din suflet sa ma ajutati ! Multumesc.

Raspunsuri (2)

Pena

acum 12 ani

La 17 ani ai luat deja de doua ori pastila de a doua zi si ai facut si un chiuretaj? Tu vrei sa ai vreodata copii? Daca vrei, de ce nu ai grija de tine? Barbatilor le este usor, scapa ieftin, dar femeile sufera toata viata daca nu se protejeaza si nu au grija de ele. Cunosc femei care au gresit in tinerete in sensul ca au facut unul- doua avorturi si acum se straduiesc de ani de zile sa aiba copii.
Nu inteleg de ce sa-ti fie frica de ginecolog. Stiu ca nu-i placut sa stai pe acea teribila masa ginecologica, dar ar trebui sa-ti fie frica sa nu mergi la dr, sa stii ca ai o problema pe care n-o poti rezolva singura. Nici un doctor nu-ti poate recomanda tratament fara sa te consulte.Poate ai facut o infectie si ai nevoie de antibiotice, poate ai o rana pe col si-ti trebuie tratament adecvat, poate ai o BTS si trebuie facute analize si tratament specific....Mergi la doctor, infectiile netratate pot duce la sterilitate. Si ai grija de tine.

Miha33

acum 12 ani

Multumesc din suflet pentru raspuns ,sincer mi ai dat curaj , urasc acea masa ginecologica dar nu am incotro ..sper sa nu fie atat de rau pe cat pare, imi doresc copii . Multumesc inca o data , si cu siguranta o sa am mai multa grija de mine .