scurgere vaginala

Afectiuni uterine

Postata de Carllita cu 10 ani in urma.

Buna ziua ! De aproximativ 2-3 zile am descoperit o scurgere vaginala vascoasa, de culoare rosu inchis - grena. In general prezint scurgeri de substanta vascoasa, incolora, dar de data aceasta sunt ingrijorata ac***a in vedere faptul ca sunt intre menstre (ultima menstruatie a inceput pe data de 30 iulie, iar urmatoarea era de asteptat pe 27-28 ale lunii august). Care ar putea fi cauza si solutia?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Culoarea descrisa poate fi urmarea unor mici sangerari cu ocazia ovulatiei ( dupa calcul, ati fi in aceasta perioada). De asemenea, nu este exclusa infectia din sfera genitala ( vaginita, endometrita).
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog pentru evaluare ( examen al secretiei vaginale).

Carllita

acum 10 ani

multumesc pentru raspuns !