sangerari vaginale

Afectiuni uterine

Postata de franzeluta cu 11 ani in urma.

Buna!As avea si eu o nelamurire:sambata am avut contact sexual cu sotul meu iar cand am mers la baia mi-a venit putin sange.credeam ca e menstruatia dar nu a fost.azi dimineata din nou am sangerat putin dar nu am avut contact sexual.pe deasupra am si o scurgere zic eu anormala deoarece are un miros specific.va rog sa ma ajutati!

Raspunsuri (5)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Posibil sa fie vorba de o infectie/inflamatie la mijloc ( vulvovaginita, endometrita); este recomandat sa consultati medicul de specialitate in vederea efectuarii unui frotiu vaginal si a ecografiei transvaginale.

franzeluta

acum 11 ani

se poate sa fie si altceva cum ar fi o sarcina sau cancer?

franzeluta

acum 11 ani

se poate sa fie si altceva cum ar fi o sarcina sau cancer?

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Nu trebuie sa va hazardati in presupuneri...examenul de specialitate va va aduce lamuririle necesare.

victoras

acum 11 ani

Pot fi multe ...O inflamatie sau o rana pe colul uterin....Oricum o consultatie si un frotiu nu strica mai ales ca te vei edifica asupra ''''singerarii".Sa fii atenta si la alte aspecte cum ar fi "intepaturi" dupa sau in timpul actului pt. ca sunt "informatii " ce l-ar putea ajuta pe medic sa puna un diagnostic normal!!! Sanatate multa!!!