sangerari prelungite

Afectiuni uterine

Postata de Malefica cu 10 ani in urma.

Am 49 ani. De la jumatatea lunii iulie mi-a venit ciclu. Dar sangerarile au continuat 1 luna. Am luat 3 lingurite pe zi de clorocalcin in care am pus 6 fiole ergomet. Sangerarea s-a oprit tip de 20 zile. Dupa care a reaparut. Am crezut ca-i ciclu. Numai ca de atunci si pana in ziua de azi am sangerai zilnice. Mentionez ca ma stiu cu un fibrom uterin, care acum este de 3-4 cm. Este ceva normal ? Mi s-a prescris Orgametril. sincer nu stiu ce sa fac, Mi-am facut echografie si consult ginecologic. Ma macina ideea ca-i anormal sa sangerez non stop de la sfarsitul lui august si pana acum. Stiu ca daca nu se oprescte urmeaza chiuretajul hemostatic si biosic . Sper sa nu ajung la histerectomie...In fine, intrebarea mea este una fireasca. Este normal ca in premenipauza sangerarile sa persiste atat de mult ? Multumesc anticipat .

Raspunsuri (1)

antoneta142936

acum 10 ani

Nu sunt medic ... iti povestesc doar ce am auzit de la o prietena care avea aceleasi simptome. Ei medicii aici, in Belgia, i-au prescris anticonceptionale si i-a trecut. Mergi la medic, el te va sfatui ce-i de facut, nu lasa timpul sa treaca, de la sine nu se rezolva. Sanatate