sangerari anormale

Afectiuni uterine

Postata de eve cu 14 ani in urma.

buna ziua,am si eu o problema. la 15 zile dupa incetarea menstruatiei mi-a aparut o scurgere initial rosiatica,apoi maronie care dureaza de 7 zile, mentionez ca am dureri asemanatoare menstruatiei(dureri de burta si spate).nu sunt activa sexual. e posibil sa fie vorba de o infectie?

Raspunsuri (9)

selinuta20

acum 14 ani

da este o infectie dute la un control dar sti ce sa mai faci dute in farmacie si ia maleat de ergometrina este un coagulant.si fati spalaturi cu sau fara irigator cu ceai de musetel si in seara asta sa iti faci.si dupa aia imi spui cum iti e.

eve

acum 14 ani

multumesc.o sa te anunt

cristina

acum 14 ani

sfatul meu... la DR de urgenta uneori e mai bine sa fi prevazatoare si sa nu neglijezi nicio problema de sanatate... la o ecografie transvaginala facuta la cererea mea am descoperit k am o tumoare benigna... scurgerile intre ciclu nu sunt ceva normal si de neglijat. Dute la un specialist. Iti doresc multa sanatate.

acum 14 ani

Nu ai precizat ce varsta ai si daca (chiar daca nu esti activa sexual) iei anticonceptionale pentru a trata diferite probleme. Poti avea o cistita. Este cel mai bine sa mergi la un medic sa-ti recomande un antibiotic. Eu am mai luat urinal si a fost foarte bun sau ca varianta naturista exista la farmacia naturista niste supozitoare pe baza de plante, sunt exceptionale. Se numeau Carpicon S acum si-au schimbat denumirea in Conimed. Pentru ca nu esti activa sexual(banuiesc ca esti virgina) se pot introduce rectal. Eu zic sa le incerci pentru ca sunt cu propolis si au actiune si antimicrobiana si antifungica, imunostimulenta, antivirala etc. ;)

acum 14 ani

A si sa nu uit... Bea cat poti de mult ceai de musetel. Are efect antibacterian si el si iti curata uretra te posibila cauza a infectiei.

stefy

acum 14 ani

buna.am avut aceleasi simptome ca tine.sunt in it si am fost la urgente.mi a facut ecografie transvaginala si mi a gasit 2 fibroame de 3,5 si 2,5 cm.parerea mea este sa mergi la medic.

eve

acum 14 ani

am fost la doctor si am aflat ca am un ovar micropolichistic si inflamatie pleviana.oricum nimic grav,am luat tratament si s-a rezolvat

byby

acum 13 ani

am primit de la medic un tratament in utma unei mertoragi magnesium 400 si tardyferon fol nu stiti in o sa ma ingras?

rodica

acum 10 ani

buna.de 7 zile am o problema am scurgere rosiatica mi-am facut programare la doctor sa vad despre ce este vorba ca mam speriat rau de tot.este prima oara cand am scurgerile astea rosi.cred ca este o infectie vaginala.am sa vad saptamana vitoare cand ma duc la doctor