Sangerarea uterina de natura functionala

Afectiuni uterine

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

Buna ziua,
Dupa ce am citit articolul pe care l-ati postat ma gandeam sa va intreb si eu cate ceva.Sunt luni in care menstruatia dureaza cate 5-6 zile, in alte luni cate 3 zile, luna asta deja sunt in a 8-a zi si numai nu se opreste, ma uitam cand am fost la toaleta curge asa abundent ca si cum mi-ar curge sange din nas? o fi normal ? o fi o problema ?nu mi s-a intamplat niciodata sa dureze asa de mult :(.Puteti sa-mi recomandati si miie ceva tablete care sa-mi opreasca sangerarea?
Va multumesc,
si astept raspunsul dvs. pe e-mail

Raspunsuri (4)

jurj183149

acum 16 ani

buna nu poti sa te joci cu aceste sangerari mergi la ginecolog faci o ecografie eu am avut sangerari si s-au rezolvat dar este vorba de tratament de durata ,nu te speria pilule exista dar nu poti sa le iei dupa ureghe, sanatate multa!

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am 39 d ani si luna iulie nu am avut ciclu menstrual iar luna lui aug mi-a venit in data d 14 si ink mai sangerez cu dureri d burta.... dc?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

de fiecare data cand uit sa iau pilula incepand cu ziua urmatoare am sangerari intermenstruale ce pot dura chiar o saptamana. Stiti cumva care ar fi cauza?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Buna, am 28 de ani si de o luna de zile in coace cam la o saptamana am niste scurgeri maroni din cand in cand mai abundente am fost la ciclu in prima faza pe data de 02.12.2008 pana in data de 05.12.2008 dupa care sa oprit dar nu am fost normal ca de obicei imi venea dor foarte puti, pe urma o saptamana nu am mai aut nimica dupa care iar a inceput sa ma pateze si asia in fiecare zi incepand cu data de 22.12.2008 in data de 27-27.12.2008 a inceput sa imi vie iarazi ciclu, care ma tinut pana in data de 02.01.2008 iar ma lasat si acuma iar mi-a venit tot incet si cu patari. Oare ce sa fac? Astept un raspus de la dumneavoastra. Va multumesc Anticipat