Sangerare ?

Afectiuni uterine

Postata de Ana cu 9 luni in urma.

Am avut menstruatie 4 zile a 5 zi doar a pătat și sa terminat ,a 6 a zi nu am sângerat de loc iar în a 7 a zi mam masturbat țin sa menționez ca nu am folosit nimic doar deget și foarte puțin introdus ..și am început sa sangerez ca și cum mia venit iar menstruatia este posibil asa ceva sau ar putea fi altceva ? Va mulțumesc pt eventualele răspunsuri !

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 9 luni

Buna ziua,
Uneori, activitatea fizica poate stimula uterul sau poate cauza iritatii vaginale si sangerari minore. Cu toate acestea, exista si alte motive mai grave care ar putea cauza sangerarea dupa masturbare. De exemplu, o infectie sau o leziune in zona vaginala sau uter poate provoca sangerarea. Este important sa consulti un medic pentru a obtine un diagnostic precis si pentru sfaturi adecvate in cazul in care experimentezi sangerari neobisnuite.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie
Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/sangerarea-vaginala-ce-este-normal-si-ce-e-patologici_1176