sangerare

Afectiuni uterine

Postata de geoa18 cu 14 ani in urma.

buna ziua. in urma cu 10 zile am terminat cu ciclul.la trezi zile de la terminarea acestuia am avut contact sexual cu sotul meu(mentionez ca nu facem sex protejat si nici nu iau anticonceptionale).dupa terminarea contactului sexual am avut o scurgere de sange. am avut aceasta scurgere timp de 4 zile dupa fiecare contact sexual. sa fie vorba de rana pe colul uterin? va multumesc

Raspunsuri (4)

silvia

acum 14 ani

Da, s-ar putea sa fie rana pe col, ori fibrom uterin. Nu sunt chiar normale aceste sangerari. Mergi la control ginecologic neaparat. Sanatate.

Menekse.

acum 14 ani

E foarte posibil sa fie rana pe col. Nu te speria. Sunt lucruri cu care se confrunta 2 din 3 femei. Mergi la ginecolog pentru o consultatie si iti va spune exact cauzele si ceea ce trebuie sa faci. Succes!

mona

acum 14 ani

e normal dupa o operatie de febrom uterin dupa ce sa extirpat uterul sa sangerezi la o luna de zile?

mirela

acum 14 ani

la fel mi sa intimplat si mie .dar eu am fost la medic,mi sa facut colposcopie si mi s-a pus diag de displazie de col,dar am si o rana urita si de la ea am sangerat.daca vrei sa mai vb iti dau id meu.mirela.sora.sanatate multa.... si sa mergi la medic