Sangerare inaintea mestruatiei cu cateva zile

Afectiuni uterine

Postata de danutsa31 cu 11 ani in urma.

Am si eu o problema! Si o consider destul de grava,iar asa ceva nu am mai patit. Sunt la cateva zile pana sa`mi vina menstruatia normal, si am niste sangerari aproape de culoarea maronie, am citit pe mai multe site`uri de specialitate si forumuri despre aceasta problema. Si nu am gasit nimic care sa ma lamureasca.Exista posibiliatea unei sarcini? Specific ca am avut contact sexual cu 2 saptamani inainte. Sau poate fii o disfuncitie sau alta problema?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Tulburarile ciclului menstrual pot avea la baza numerosi factori printre care: anomalii hormonale, tulburari metabolice, stresul, alimentatia ( anorexia), afectiuni inflamatorii pelvine( anexite, endometrite, etc), sarcina, etc. Este bine de stiut ca ciclul menstrual poate varia in mod fiziologic intre 21 si 35 de zile.
Este recomandat sa consulati medicul ginecolog.