recuperare

Afectiuni uterine

Postata de DanaDurac cu 12 ani in urma.

Urmeaza sa ma operez,am un fibrom si as vrea sa stiu care este perioada de refacere,adica daca beneficiez de concediu medical,cam care ar fi durata??

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

perioada de internare in spital va indicata de medicul ginecolog-obstetrician, cat si perioada de repaos, timp in care veti beneficia de concediu medical. acesta va acoperi atat perioada de internare cat si cea la externare indicata.