raspuns pentru doctorul stie tot

Afectiuni uterine

Postata de georgy_075 cu 11 ani in urma.

Va multumesc pt raspuns.Vdau datele pe care mi le-ati cerut:am 38 de ani,sangerari foarte abundente care dureaza 6-7 zile,dimensiunea fibromului este de 10 cm.Va multumesc inca o data pt timpul acordat.

Raspunsuri (2)

Dr. Adina Anghelea

acum 11 ani

Buna ziua,

puteti incerca si un tratament naturist ,in primul rand pentru a calma simptomele suparatoare(ma refer la sangerari) dar este posibil si ca fibromul sa scada in dimensiuni.
Deci ,aveti si tratamente alternative.
Dr Adina Anghelea
*

Doctorulstietot

acum 10 ani

Dimensiunea fibromului este mare dar sunteti prea tinara pt o histerectomie chiar si subtotala. Faceti tratament 60zile apoi schimbam formula.