rana pe col

Afectiuni uterine

Postata de mamilari cu 13 ani in urma.

am descoperit ca am o rana mare pe col. nu stiu daca mai pot merge acum la strand, sau asta mi-ar face rau?? va multumesc

Raspunsuri (3)

lilly

acum 13 ani

DOAMNEEE.... ASTA ERA PROBLEMA, DACA POTI MERGE SAU NU LA STRAND...FERESTE-TE DE UMEZEALA, MAI ALES CA ACOLO E UN LOC PUBLIC UNDE NU STII NICIODATA CINE INTRA SI CE BOLI ARE.

IOana

acum 13 ani

Eu am avut o rana micuta pe uter si am fost la o clinica ginecologica ce face intervetii ginecologice cu laser http://www.romclinic.ro/index.php?page=terapii-cu-laser , eu cred ca este o solutie , dar intai du-te la un contral la domnul doctor sa vada daca te poate ajuta

Bidalah Rodica

acum 8 ani

Bună am fost la un specialist ginecolog în italia la un control știam că am o rană pe uter am făcut test papa Nicolau mia ești negativ mia zis s-o țin sub control sa nu o cauterizez că asta se făcea 30 ani în urmă în fiecare an la control și atat