rana pe col uterin

Afectiuni uterine

Postata de andreea15499314 cu 16 ani in urma.

poate avea rana pe col uterin ca simptom inafara de sangerare dupa contactul sexual si o durere muata care coboara pe picior?sau acea durere inseamna agravarea ranei sau altceva mai rau....?

Raspunsuri (1)

nicoleta5699674

acum 15 ani

Am avut in urma cu vreo 20 ani o rana pe col..se manifesta cu dureri cumplite de sale! Am crezut ca sufar fie de rinichi fie de coloana..dar a fost rana pe col si doar facusem control ginecologic si nu mi o depistase nimeni timp de 3 ani,pina cind am facut primul avort dupa nasterea baietelului.Mergi si fa o colposcopie si apoi cauterizare si totul va fi bine! multa sanatate!