rana la intrarea in vagin

Afectiuni uterine

Postata de Satenica cu 15 ani in urma.

buna ziua. as dori sa aflu ce se poate intampla daca am o rana de cca 1,5 cm la intrarea in vagin, pe labia mica dreapta, mai spre interior. nu stiu cum s-a produs, s-a rupt sau s-a spart ceva, nu stiu, nu m-a durut nimic, dar au fost si niste cheaguri de sange pe langa sangele abundent care a curs. apoi, in 2 zile mi-a venit si ciclul. se poate infecta rana in timpul urinarii? ce este de facut? Multumesc anticipat.

Raspunsuri (4)

andrei178

acum 15 ani

Du-te si fa-ti analize din secretie si testul Papanicolau, poate fi sifilis sau o gramada de alte boli cu transmisie sexuala!

Satenica

acum 15 ani

am fost la ginecolog sa-mi fac analize, si testul papanicolau si nu am nimic, nici un virus, nimic.

andrei178

acum 15 ani

Bravo, foarte bine, inseamna ca te-ai linistit daca ai rezultatul analizelor. Insa e ciudat...ce ti-a spsus medicul ca ai? Era vorba totusi de ceva ce parea serios. sanatate!

vlad26

acum 15 ani

Ar fi putut fi provocata rana in timpul unui act sexual? Se mai intampla acest lucru daca lubrefierea nu este suficienta iar actul sexual indelungat. Ciudat este ca a curs atata sange... Rana nu se poate infecta in timpul urinarii, dar banuiesc ca se vindeca mai greu, zona fiind putin expusa la aer. Mergi la medic sa-ti dea tratament (stiu ca exista anumite creme sau solutii care grabesc cicatrizarea dar nu stiu daca se aplica pe mucoase sau intr-o zona atat de sensibila).