Rana col uterin

Afectiuni uterine

Postata de ramoadi cu 14 ani in urma.

Buna vreau si eu un ajutor mia gasit prolactina marita si chisturi pe ambel ovare si o rana col uterin mia cautralizat rana ( inghet)si mia dat dostinex 4 pastile impartite in patru una la 2 zile si feminelle vagi c 24 de zile acum am o secretie foarte urata e galbena chiar de culaoraea sangelui cateodata sau chiar e sange e normal dupa un crio sa am asemenea secetie??????va mult

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 14 ani

Da ,este normal........nu ti-a spus medicul respectiv ,ce fenomene vor aparea ? plus ca 6 saptamani este interzis contactul sexual. Acesta este timpul necesar pentru a se vindeca.

ramoadi

acum 14 ani

Citat:
Da ,este normal........nu ti-a spus medicul respectiv ,ce fenomene vor aparea ? plus ca 6 saptamani este interzis contactul sexual. Acesta este timpul necesar pentru a se vindeca.

ms katy nu mia zis si nu stiu ce sa fac

Adrienne

acum 14 ani

Nu trebuie sa faci nimic in mod special, trebuie sa lasi organismul sa-si faca treaba. Acea rana va pride coaja, se va dezlipi, se va elimina, deci vor fi si mici sangerari, etc. Toata curatirea se va face in mod natural,este la fel ca la vindecarea oricarei rani numai ca acolo, fiind un mediu umed se vindeca mai greu ,in 6 saptamani. Sanatate !