Pot ramane insarcinata?

Afectiuni uterine

Postata de MironLav cu 4 luni in urma.

Acum ceva timp in luna noiembrie am pierdut o sarcina ,mi s-au administrat medicamente ,si pana in prezent nu mi a venit cm ,am avut contacte sexuale neprotejate dar mentionez ca toate testele sunt negative o stare specifica este somnolenta

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 luni

Buna ziua,

Intarzierea ciclului menstrual poate fi cauzata de mai multi factori, inclusiv stres, schimbari hormonale, afectiuni medicale sau dezechilibre hormonale. In cazul tau, ac***a in vedere ca ai avut contacte sexuale neprotejate, exista posibilitatea sa fii din nou insarcinata.

Pentru a confirma daca esti insarcinata sau nu, cel mai indicat este sa faci un test de sarcina sau sa consulti un medic ginecolog pentru un test clinic. Medicul iti va oferi informatii si sfaturi personalizate, bazate pe istoricul tau medical si simptomele pe care le resimti.

De asemenea, este important sa-i mentionezi medicului orice alte simptome pe care le ai, cum ar fi somnolenta pe care o mentionezi. Acestea pot fi cauzate de mai multi factori si doar un medic poate oferi o evaluare corecta si tratamentul potrivit.

Nu ezita sa consulti un medic pentru a primi raspunsurile si sfaturile medicale potrivite pentru situatia ta: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/de-ce-intarzie-menstruatia_13859