Pot ramane insarcinata?

Afectiuni uterine

Postata de catalinnaandrei cu 10 ani in urma.

Buna ziua. Am si eu o intrebare,in ziua a9a a ciclului menstrual,la o zi dupa ce menstruatia s-a terminat,partenerul meu a ejaculat in mine si nici pastila de a2a zi nu am luat-o.Stiu ca in a14a zi e ovulatia,cam asa..si spermatozoizii traiesc si 5 zile..pot ramne insarcinata?e vreo sansa?

Raspunsuri (2)

catalinnaandrei

acum 10 ani

Azi as putea face un test de sarcina?Au trecut 7 zile de la contactul sexual.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Riscul de sarcina este minim. Un test de sarcina puteti sa-l faceti dupa 2-3 saptamani.