Pot Ramana Insarcinata Cu Polip Uterin?

Afectiuni uterine

Postata de Utilizator11600612281 cu 3 ani in urma.

Buna ziua! La un control de rutina mi-a fost depistat un polip endometrial de 1,2 cm cu 0,53 cm. Am 32 de ani, o tiroidita autoimuna nedeclansata inca TSH in limite normale, analize hormonale normale, doar un deficit de vitamina D si o candidoza recurenta in tratament. Alte probleme sau simptome nu am, ciclul menstrual este regulat 24-28 zile, normal, ovulatie prezenta. Pana acum nu am incercat sa raman insarcinata. Se poate sa raman chiar daca am acest polip? Sau trebuie neaparat indepartat chirurghical prin histeroscopie? Cat timp sa incerc inainte sa fac interventia? Sau alte recomandari?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/polipii-uterini-una-dintre-cauzele-principale-ale-infertilitatii_17182