papanicolau

Afectiuni uterine

Postata de alina232114116 cu 15 ani in urma.

rezulatul testului la ex. pap este urmatorul"satisfacator pt. evaluarecelule endocervicale prezente;negativ pt. leziuni intraepiteliale sau maligna;fara anomalii ale celulelor epiteliale;descriere citologica:celule intermediare,superficiale de endocol in prezenta de polimorfonucleare "
diagnostic citologic"inflamatie nespecifica.negativ pt. leziuni itraepiteliale".
doctorul zice ca sunt racita,dar totusi nu prea cred.mi-a recomandat tratament cu zanocin od 400mg ,ovule poliginax si spalaturi cu ceaiuri

Raspunsuri (2)

Dorina6899908

acum 15 ani

Tratamentul este pt. inflamatie vaginala. Scrie chiar in diagnostic : inflamatie nespecifica,fara sa precizeze concret cauza.

departe

acum 13 ani

mi-a aparut la anus ca o mica galca de culoare vanat ,poate fi hemoroid ?folosesc seara alifie de galbenele si dimineata ulei de masline ,nu stiu daca este suficient?!