Ovulatie

Afectiuni uterine

Postata de annaderol cu 10 ani in urma.

Bună ziua,

Aș dori să știu dacă în perioada ovulației crește și temperatura corpului ( cea măsurată la axilă) .Știu că temperatura bazală crește dar vă rog să-mi răspundeți dacă poate crește și temperatura corporală. Cred că sunt la ovulație și mi-am măsurat temperatura la axilă ieri de la ora 11 pană la ora 15 :30 a tot crescut de la 36.9 pană la 37.4 .Am luat un nurofen și a inceput să scadă .Spre seară eram bine 36.6. Azi la ora 11 am 37.
Aș dori foarte mult să mă puteți lămuri.
Mulțumesc mult

Raspunsuri (1)

bebelina2

acum 10 ani

creste doar temperatura bazala si pe langa aceasta crestre apare si o cantitate mai mare de mucus in perioada ovulatiei,posibil sa fie o racceala usoara si de aceea apare aceasta crestere minor de temperatura la axila .multa sanatate