Întârzierea ciclului

Afectiuni uterine Ciclul menstrual Lipsa menstruatiei

Postata de MembruMobileApp1499615433 cu 6 ani in urma.

Buna ziua ! Am 21 de ani si de o săptămana lucrez intr-un depozit , triez colete grele de obicei , aceasta munca implica ridicarea a multor kg dar si un efort fizic intens stat in picioare , alergătura de la ora 22:00 pana la ora 7:30 . Luna aceasta trebuia sa-mi vina menstruația pe data de 5 de-obicei fiind regulat ... întrebarea mea : este posibil sa îmi întârzie menstruația din cauza muncii , a efortul , a nesomnului ?
P.S: prietenul meu ma asigura ca nu e vorba de o sarcina ...

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-care-anunta-sarcina_16006