nedumerire

Afectiuni uterine

Postata de Loredana138117553 cu 15 ani in urma.

am fost la medic pt prima data din cauza unor mancarimi vaginale si in urma consultatiei mi-a facut un test papanicolau si o ecografie si din cauza ca trebuie sa-mi vina ciclul nu mi-a prescris nimic(vroia sa-mi administreze ovule),a zis sa revin dupa.Intrebarea mea ar fi daca nu cumva ar trebui sa consult un alt medic??rezultatul la testul papanicolau este pe loc sau tb sa astept cateva zile?Multumesc!

Raspunsuri (1)

Diana174116108

acum 15 ani

Rezultatul testului papanicolau dureaza aproximativ 2 saptamani. Inainte de menstruatie, corpul tau sufera mici shimbari, sub influenta activitatii hormonilor deacea doctorul nu a putut sa iti ia proba de secretie pt a sti ce iti provoaca mancarimea.