MIOMECTOMIE DUPA

Afectiuni uterine

Postata de anele146147 cu 12 ani in urma.

Buna ziua !
Tot caut un raspuns de cateva zile cautant pe tot felul de site-uri si nimic nimeni nu vorbeste despre probleme de dupa miomectomie.
Sunt operata de 17 zile si de pe 1 feb. am sangerari cam abundente, ciclul am avut inainte de operatie pe 5 ian. nu stiu ce sa cred este ciclu sau vre-o hemoragie, normal trebuia sa-mi vina cam pe 3 feb. si sangerarile nu sunt ca de obicei sunt abundente.
Menstruatia tine cam 3-4 zile, acum e posibil sa tina mai mult?
Este nomal ?
Va rog a ma ajuta in aceasta problema URGENT.
Multumesc!
scuze pentru repetarea acestui mesaj, din gresala a fost pus la raspun

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Trebuie urmărit caracterul sangerarilor,ca flux, durata comparativ cu menstruatia obisnuita. Dacă devin abundente si prelungite ar fi bine sa mergeți la medicul ginecolog,exista riscul de anemie.

Daniela

acum 8 ani

Buna,si eu am facut operatia pe care ai facut-o tu...in mod normal ar trebui sa apara sangerari in momentul aparitiei menstruatiei dupa luna efectuarii operatiei.Du-te la control..nu neaparat la doctorul care te-a operat..la un altul sa vezi si o alta parere.