miky

Afectiuni uterine

Postata de miky20137 cu 10 ani in urma.

buna ziua am facut avort pe la recomandarea medicului;mi s a spus k indicat este sa am contact sexual numai dupa 2 saptamani sau dupa controlul ginecologic de dupa avort;si daca chiar se intamplaq mai repede trebuie sa fi trecut de perioada de sangarare. dupa 9 zile am avut contact sexual ,am observat ca sangerez si ne am oprit,nu a fost un contact brutal sau rapid,mai sangeram foarte putin in accea zi.iau anticonceptionale din a 2 a zi dupa avort si am folosit si prezervativ.credeti k sangerarea nu se oprise inca sau a fost alta cauza;nu vreau critici doar sfaturi va rog

Raspunsuri (4)

miky20137

acum 10 ani

raspundeti cat mai repede va rog

Iza

acum 10 ani

Mergi la un control ginecologic,consultatiile nu se fac pe internet si cred ca iti dai si tu seama de asta.In primul rand ca ai ignorat sfaturile medicului,trebuie sa ai o perioada de recuperare si nu se recomanda reluarea relatiilor sexuale inainte de oprirea sangerarii. Risti sa dezvoli patologii.Repet,mergi la controlul ginecologic!

miky20137

acum 10 ani

mersi iza,problema este k eu nu sunt in tara si nu pot merge la control decat peste 9 zile de la ziua in care s a intamplat...

mary321

acum 8 ani

NU SE OPRISE SANGERAREA. TREBUIA SA ASTEPTI SA SE OPREASCA SANGERAREA COMPLET. TREBUIA SA ASTEPTI IN JUR DE 3 SAPT. NU 9 CUM AI FACUT TU.