Mai multe detalii despre operația de colecist?

Afectiuni uterine

Postata de Rmh23 cu 11 luni in urma.

Buna, am fost operata in urma cu 2 zile de colecist. Sângerez de atunci . Poate fi ceva mai grav? Poate fi o greșeală la operatie?

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

Este posibil sa fi suferit o complicatie, cum ar fi sangerarea postoperatorie, care trebuie tratata imediat. De asemenea, este important sa urmati recomandarile medicului cu privire la ingrijirea dupa operatie si sa va programati pentru examinari de urmarire pentru a detecta orice complicatii in timp util.

Va recomandam sa va programati la un medic chirurg: https://www.clickmed.ro/medic/chirurgie-generala

Articol recomandat:
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/complicatii-si-probleme-dupa-o-interventie-chirurgicala_7288