lipsa ciclului menstrual

Afectiuni uterine

Postata de geanina1908 cu 12 ani in urma.

buna ziua.am 18 ani si de 2 luni nu mia venit ciclul menstrual si nu am avut reletii intime cu nici un baiat pana acum.imi este teama sa fie cva in neregula cu mn..

Raspunsuri (3)

Carpe Diem

acum 12 ani

Un medic endocrinolog te poate ajuta

Pena

acum 12 ani

Mergi sa-ti faci o echografie ca s-ar putea sa ai un chist ovarian. Nu te speria, multe femei au astfel de probleme datorate dereglarilor hormonale. Faci o echografie pelvina, mergi apoi la endocrine pentru tratament. TI SE FAC ANALIZELE, DOZARILE HORMONALE, FACI tratamentul, mergi la control si este OK. NU MAI ASTEPTA, MERGI LA DOCTOR. Poti merge la med de familie si te trimite el la specialist. Sanatate si repet, nu fi speriata. De-a lungul vietii unei femei, apar tot felul de dereglari. Ferice de barbati, dar....E bine sa mergem la doctor sa vedem despre ce este vorba.

rahila

acum 12 ani

am aproape 18 ani si nu mi-a venit niciodata ciclul. eu cred ca sunt dezvoltata corespunzator, dar de ce aceasta problema?
in afara de a merge la consult, din experienta voastra ce s-ar putea sda am?