Lichid in trompe uterine

Afectiuni uterine

Postata de Mar__ina cu 14 ani in urma.

Buna ziua, la 21 de ani am o inflamatie a organelor genitale, plus la aceasta inflamatie a aparatului urinar. Ca rezultat la inflamatie se stringe lichid in trompele uterine, ca urmare risc sa nu am copii. Ginecologul mi-a prescris un tratament cu antibiotice si vaccini antiinflamatoare, dar nu ma simt mai bine. Cineva poate sa-mi de-a vreo parare? Ce ceredeti despre tratare cu ierburi ?

Raspunsuri (3)

dona diana

acum 13 ani

si eu am trompele infundate si am consultat dr ginecolog si urmeaza sa ma opereze la paroscopie asta e singura cale ca sa poti ramine insarcinata pe viitor .Succes!

alina

acum 13 ani

nu stiu dupa parerea mea si dupa propria experienta alt tratament ptr desfundarea trompelor.am incercat si cu brinca ursului,am incercat si cu antibitice dupa ce am facut interventia laparosopica si nu au venit rezultatele la un an dupa intervent.

Utilizator11570003866

acum 4 ani

Bună!Nora mea se confruntă cu aceiasi situație,ai reusit sa rămâi însărcinată pe cale naturală? Multumesc